Certyfikaty

 

FI Natura  

Certyfikat przyznawany przez fińską organizację non-profit o tej samej nazwie. Pozwala wyróżnić prawdziwie naturalne produkty. Kryteria przyznawania tego certyfikatu są zgodne z innymi europejskimi certyfikatami przyznawanymi kosmetykom naturalnym. 

 

Standard FI-Natura w skrócie:

Co najmniej 95% składników musi być pochodzenia naturalnego

Jeśli to możliwe, surowce roślinne powinny stanowić starannie zbierane rośliny dzikorosnące lub pochodzące z ekologicznych upraw

Surowce powinny być wytwarzane lokalnie

Surowce muszą być modyfikowane w sposób delikatny i w jak najmniejszym stopniu

Dopuszczone jest ograniczone stosowanie niektórych składników syntetycznych (maksymalnie 5%), gdy ich pozyskanie ze źródeł naturalnych nie jest możliwe lub jest nieopłacalne ekologicznie. Zatwierdzone składniki syntetyczne to np. kwas benzoesowy i jego sole, kwas sorbowy i jego sole oraz alkohol benzoesowy.

Niedopuszczalne są: składniki pochodzenia petrochemicznego, składniki etoksylowane, chemiczne filtry UV, silikony, większość syntetycznych konserwantów, takich jak parabeny, izotiazolinony, donory formaldehydu, fenoksyetanol, triklosan, większość składników pochodzenia zwierzęcego, z pewnymi wyjątkami, takimi jak wosk pszczeli, miód, mleko i lanolina, składniki pochodzące z GMO.

Materiały opakowań muszą być jak najbardziej przyjazne dla środowiska i nadawać się do recyklingu. Zakazane są PVC, polistyren (PS) i PMMA i ich pochodne.

Testowanie produktów i składników na zwierzętach jest surowo zabronione.

FI-Natura zdaje sobie sprawę z bogactwa przyrody w Finlandii. Pragnie podkreślić znaczenie fińskich dzikich roślin i wartość produktów z dzikich zbiorów w swoich kryteriach. Celem stowarzyszenia jest promowanie identyfikacji fińskich kosmetyków naturalnych. 

 

Leaping bunny

Certyfikat przyznawany przez Humane Cosmetics Standard (HCS) mówiący, że oznaczony nim kosmetyk oraz wszystkie jego składniki w żadnej fazie produkcji nie były testowane na zwierzętach. Co więcej produkty z tym wyróżnieniem nie mogą zawierać substancji pochodzących z martwych zwierząt.

 

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier ) już od 200,00 zł.
Naturalne kosmetyki z Finlandii

Atopik to w 100% naturalne kosmetyki pochodzące z Finlandii. Stworzone z myślą o osobach, których skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Stanowią idealną podstawę pielęgnacji dla wszystkich mierzących się z podrażnieniami, uczuleniami, czy nawet atopowym zapaleniem skóry. Te w pełni profesjonalne dermokosmetyki dzięki swoim bogatym recepturom wyróżniają się wyjątkową skutecznością. Niezwykłe formuły ukoją, nawilżą i ujędrnią nawet najbardziej wymagającą skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl