Certyfikaty

 

FI Natura  

Certyfikat przyznawany przez fińską organizację non-profit o tej samej nazwie. Pozwala wyróżnić prawdziwie naturalne produkty. Kryteria przyznawania tego certyfikatu są zgodne z innymi europejskimi certyfikatami przyznawanymi kosmetykom naturalnym. 

 

Standard FI-Natura w skrócie:

Co najmniej 95% składników musi być pochodzenia naturalnego

Jeśli to możliwe, surowce roślinne powinny stanowić starannie zbierane rośliny dzikorosnące lub pochodzące z ekologicznych upraw

Surowce powinny być wytwarzane lokalnie

Surowce muszą być modyfikowane w sposób delikatny i w jak najmniejszym stopniu

Dopuszczone jest ograniczone stosowanie niektórych składników syntetycznych (maksymalnie 5%), gdy ich pozyskanie ze źródeł naturalnych nie jest możliwe lub jest nieopłacalne ekologicznie. Zatwierdzone składniki syntetyczne to np. kwas benzoesowy i jego sole, kwas sorbowy i jego sole oraz alkohol benzoesowy.

Niedopuszczalne są: składniki pochodzenia petrochemicznego, składniki etoksylowane, chemiczne filtry UV, silikony, większość syntetycznych konserwantów, takich jak parabeny, izotiazolinony, donory formaldehydu, fenoksyetanol, triklosan, większość składników pochodzenia zwierzęcego, z pewnymi wyjątkami, takimi jak wosk pszczeli, miód, mleko i lanolina, składniki pochodzące z GMO.

Materiały opakowań muszą być jak najbardziej przyjazne dla środowiska i nadawać się do recyklingu. Zakazane są PVC, polistyren (PS) i PMMA i ich pochodne.

Testowanie produktów i składników na zwierzętach jest surowo zabronione.

FI-Natura zdaje sobie sprawę z bogactwa przyrody w Finlandii. Pragnie podkreślić znaczenie fińskich dzikich roślin i wartość produktów z dzikich zbiorów w swoich kryteriach. Celem stowarzyszenia jest promowanie identyfikacji fińskich kosmetyków naturalnych. 

 

Leaping bunny

Certyfikat przyznawany przez Humane Cosmetics Standard (HCS) mówiący, że oznaczony nim kosmetyk oraz wszystkie jego składniki w żadnej fazie produkcji nie były testowane na zwierzętach. Co więcej produkty z tym wyróżnieniem nie mogą zawierać substancji pochodzących z martwych zwierząt.

 

Bestsellery
Sensitive Balsam do ciała
Sensitive Balsam do ciała
95,00 zł
szt.
Sensitive Krem do rąk
Sensitive Krem do rąk
41,00 zł
szt.
Sensitive Żel do mycia rąk
Sensitive Żel do mycia rąk
51,00 zł
szt.
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Kurier ) już od 200,00 zł.
Naturalne kosmetyki z Finlandii

Atopik to w 100% naturalne kosmetyki pochodzące z Finlandii. Stworzone z myślą o osobach, których skóra jest szczególnie wrażliwa i delikatna. Stanowią idealną podstawę pielęgnacji dla wszystkich mierzących się z podrażnieniami, uczuleniami, czy nawet atopowym zapaleniem skóry. Te w pełni profesjonalne dermokosmetyki dzięki swoim bogatym recepturom wyróżniają się wyjątkową skutecznością. Niezwykłe formuły ukoją, nawilżą i ujędrnią nawet najbardziej wymagającą skórę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl